Hakkımızda

Emek Cafe Tarihi Yeniköy Kahvaltı

Boğaz’da Kahvaltı Keyfi “Yeniköy Emek Cafe”

Yeniköy’ün Boğaza nazır gözde mekanlarından Yeniköy Emek Cafe misafirlerimize muazzam menemenimizle, tadına doyulmaz bal kaymağımızla, kendimize has çıtır böreklerimizle ve geleneksel Türk kahvaltımızla sizlere mis kokulu meşhur Türk kahvesi tadında güzel bir gün diliyor.

1965 yılında dedemiz Osman Özbaşı tarafından kahveye çevrilen Yeniköy Emek Cafe, Yeniköylü esnafın, emeklilerin, balıkçıların toplanıp sohbet ettikleri eski zaman kahvelerindendi. Şimdi ise her kesimden misafirlerimizin geldiği ve lezzetli menümüzle keyifli saatler geçirdiği Yeniköy’ün simge mekanlarından biri haline geldi. Derin sohbetlerin yapıldığı, günden güne artan deneyimlerin nesiller boyu paylaşıldığı, tarihle harmanlanmış sıcacık bir yuvanın hissiyle Yeniköy’ün ayrıcalıklı bir yeri olmayı başardık.

60’lı yıllardan beri dedemiz Osman Özbaşı’nın misafirlerimize mutlulukla güne başlamaları için özel olarak hazırladığı yumurta çeşitlerimiz, ızgara seçeneklerimiz ve tatlılarımız bizi özel kılan nedenlerden sadece birkaçı…

Ayrıcalıklı hissedeceğiniz bir günü sevdiklerinizle paylaşmanızı sağlamak ve eşsiz boğaz manzaramızla sizleri ağırlamak için 50 yıllı aşkın süredir olduğu gibi her zaman hizmetinizdeyiz.